Історія бібліотеки


Багата і неозора наша Батьківщина. Кожен її куточок має свою історію.
Великий Чернятин – село Великочернятинської сільськлої ради Старокостянтинівського району Хмельницької області. Село знаходиться на притоці річки Случ – Ікопоті.
В давньоруських літописах (ХІІІст.) згадується місто Чернятин поряд з містами Полонним, Меджибожем, Ізяславлем. Землі чернятинців межували з Болохівською землею, згадка про яку є в літописах ХІІ-ХІІІ ст.Поступово місто Чернятин втратило своє значення, але в пам`яті народу згадка про нього живе і досі.
До Другої Світової війни у селі окремо бібліотеки не було. Була лише невеличка читальня, яка знаходилась у клубі. Фонд її становив кілька сотень книг. Користувались нею в основному члени художньої самодіяльності. Ось чому і книги в бібліотеці по більшості були визнаних драматургів.
Після війни при клубі стала організовуватись повноцінна бібліотека. У 1952 році бібліотеку було перенесено в друге приміщення – теперішній медпункт. Завідувала бібліотекою Пивоварчук Олександра. 



У 1960 році  було побудовано новий будинок культури, де під бібліотеку було виділено окремі кімнати на другому поверсі.  Бібліотека користувалась великою популярністю. На той час нею користувались 632 читача. Фонд налічував 7751книгу. До послуг користувачів були художня та галузева література, пекомендаційні списки з різних галузей науки та господарства. У 1963 році бібліотека передплачувала понад 25 найменувань періодичної літератури.
У 1963 році бібліотеку було перенесенодо чотирикімнатного приміщення, яке знаходиться на другому поверсі сільського Будинку культури. До 1975 р. там знаходилось правління колгоспу. Бібліотеку відвідувало 863 читачі, в т.ч. 220 дітей. Окрема кімната «Юного читача» була обладнана новими стелажами. Книжковий фонд постійно поповнювався новою літературою, в тому числі з культурних фондів колгоспу. На придбання літератури правління колгоспу щорічно виділяло по 50-100 крб.
Тривалий час працювала у бібліотеці Агафія Трохимівна Садловська, яка зробила великий внесок у розвиток сільської бібліотеки.
Станом на січень 1994 року у бібліотеці налічувалося 10560 книг, якими користувались 600 читачів, з них 130 дітей.






У 1996-2016 рр. бібліотекою завідувала Недождеєва Галина Устимівна, надаючи послуги 690 користувачам. Книжковий фонд налічував близько 9000 примірників.
З 2016 року  бібліотекою завідує Кожевнікова Оксана Володимирівна.
У 2017 році  бібліотеку перенесено  на другий поверх приміщення адміністративної будівлі сільської ради, де вона займає три просторі кімнати: кімната юного читача, кімната для дорослих та кімната обслуговування. Загалом бібліотека  обслуговує  690 користувачів. Обсяг фонду становить близько 9000 прим. Щороку  видається близько 13500 прим.

 У 2019 - 2020 рр. бібліотека вийшла на новий рівень обслуговування читачів – підключено до мережі Інтернет та створено сайт бібліотеки.










Розпорядок роботи: Понеділок – п`ятниця: 8.00 – 17.15
Перерва: 12.00 – 13.00
Вихідні дні:  субота, неділя.


Немає коментарів:

Дописати коментар